Bredent Fast&Fixed sisteminin 15. yılını kutluyoruz.

Türkiye'de 13 yılı aşkın bir süredir SKY fast & fixed™ sistemleri ile hastalarımızı gülümsetmeye, hayat standartlarını yükseltmeye devam ediyoruz. Dünya çapında gerçekleştirilen kutlama ve sempozyumların Türkiye etabı
24 Eylül'de Sheraton Grand Ataşehir otelde yapılacaktır. Çok değerli konuşmacıların bilgi paylaşacağı bu sempozyumda SKY fast & fixed™ sistemi ile hastaları gülümsetmekle geçen 15 yılı beraberce kutlayacağız.
play-sharp-fill
 

Geçmiş, şimdi ve gelecek


Bredent Medical/bredent Group'ta hemen restorasyona yönelik büyük akıma tanık ve yönlendirici olmak bize büyük zevk veriyor. 15 yıldan uzun bir süre önce, bu tür terapi çözümleri için protokolleri, özellikle de SKY fast&fixed konseptini tanıtmaya başladığımızda, rakiplerimizin çoğu, Temel Fikir Liderlerini onlara karşı tasarladı. Ancak siz, hastalarınız ve aslında piyasa, zaman ve maliyet tasarrufu sağlayan ve bilimsel olarak kanıtlanmış bütünsel sistem çözümlerinin kalıcı olduğunu gösterdiniz.

TRIM – Tissue Related Implant Management – (Doku Uyumlu İmplant Yönetimi) hızlı dijitalleşme çağında diş hekimliği muayenehanesi ve laboratuvarındaki uzmanlar arasında disiplinler arası bir yaklaşımı benimseyen bütünsel hasta yönetimi felsefemize verdiğimiz isimdir. TRIM, güvenli osseointegrasyon sağlamak için laser tedavisinin, mükemmel kemik koruması için SKY ve copaSKY implant sistemleri ve ALL-in-One konseptimizle eksiksiz dijital iş akışlarıyla desteklenen biyomekanik ilkelere uyarken hermetik yumuşak doku sızdırmazlığı sağlayan prostetik bileşenler/malzemelerin optimal kombinasyonudur.

Bu amaçla, sizi ve ekibinizi, modern implantolojideki ilerlemeler hakkında bilgi edinebileceğiniz ve uygulamanız ve laboratuvarınız için kazanma avantajı elde edebileceğiniz bu etkinliğe – Pioneer in Immediate3 içtenlikle davet ediyoruz.

Gelin, Anında Restorasyonda Pioneer'ı takip edin!
 

Konuşmacılar

Prof. Dr. Hakan Özyuvacı
Prof.Dr.Hakan Özyuvacı 1964 yılında İstanbul’da doğdu. 1987 yılında İstanbul Üniversitesi Dişhekimliği Fakültesi’nden mezun oldu. Aynı yıl Ağız,Diş,Çene Hastalıkları ve Cerrahisi Anabilimdalında doktorasına başladı 1992 yılında “Hidroksilapatit Yerleştirilmesinden Sonra Kemik Yapısındaki Biyomekanik ve Histolojik Değişikliklerin Deneysel İncelenmesi” konulu tezini vererek doktorasını tamamladı. 1996 yılında doçentlik unvanını aldı. 2006 yılında Profesör olan Hakan Özyuvacı aynı tarihte DENTAL FORUM İSTANBUL ÖZEL AĞIZ ve DİŞ SAĞLIĞI POLİKLİNİĞİ adlı çene cerrahisi ve implantoloji kliniğini açmıştır.2008 yılından itibaren BDIZ-EDI (Avrupa İmplantoloji Birliği) Türkiye Temsilciliği görevini gerçekleştirmektedir. İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Ağız, Diş, Çene Hastalıkları ve Cerrahisi Anabilim Dalı’nda öğretim üyesi olan Prof Dr. Hakan Özyuvacı, biomateryaller, temel oral implantoloji, kanserli ve defektli hastalarda implant uygulamaları, oral implantolojide ileri cerrahi teknikler (sinüs lifting, tek ve çift kortikal otojen greft uygulamaları vs.) ve immediate implant uygulamaları ilgi alanını oluşturmaktadır.100’ün üzerinde ulusal ve uluslararası dergilerde yayınlanmış makalesi bulunmaktadır. İmplantoloji konusunda ulusal ve uluslararası toplantılarda birçok konferanslar vermiş ve kurslarda eğitmen olarak görev almıştır. Türk Diş Hekimleri Birliği, Türk Oral İmplantoloji Derneği, Türk Oral ve Maksillofasial Cerrahi Derneği, Türk Endodonti Derneği ve Osseointegrasyon Akademisi Derneği üyesidir.
Dr. Michael Weiss
Konservatif ve Pediatrik Diş Hekimliği alanında tanınmış üniversitelerde çeşitli eğitimler aldıktan sonra, Dr. Michael Weiss ve eşi Dr. Margit Weiss, 1996 yılında bir grup muayenehanesi açtı. Periodontoloji ve implantoloji alanında uzmanlaştı ve 2006 yılında; Ulm, Almanya'daki en büyük diş kliniklerinden biri olan OPUS-DC'yi genel anestezi altında karmaşık ağız rehabilitasyonunda uzmanlaştı. fast&fixed sistemin ilk uygulayıcılarından biriydi ve karmaşık tam ark restorasyonlarında zengin bir deneyim kazandı. Uluslararası dergilerde çok sayıda makalesi yayınlanmış ve ulusal ve uluslararası implantoloji ve periodontoloji kongrelerinde fast&fixed'in hasta ve diş hekimliği pratiği için güvenilirliği ve faydaları hakkında konuşmalar yapmaktadır.
Dr. Kalin Marinov
Dr Kalin Marinov Estetik diş hekimliği ve İmplantoloji uzmanıdır. Liseyi Avustralya'nın Melbourne kentindeki Üniversite Lisesi'nden sonra Sofya Tıp Üniversitesi - diş hekimliği fakültesinden mezun oldu. 2014 yılında Sky diş kliniği kuruldu Almanya Saarbrücken Tıp Üniversitesi'nde Protetik Diş Hekimliği Fakültesi programına katıldı Avustralya, Melbourne'de yaşadı ve çalıştı ve İtalya, İsviçre ve Almanya'da estetik diş hekimliği, yumuşak doku ve implantoloji ve ayrıca implantlarla ağzın tam rehabilitasyonu alanlarında çok sayıda kursa katıldı. 2019 ve 2021'de Amerikan markası BioHorizons'un prestijli “En iyi genç implantolog” ödülünü kazandı. 2019 yılında Prof. Giovani Zuccheli ile Modena yumuşak doku kursunu tamamladı. 2021'de “Ağzın karmaşık estetik restorasyonu” ile Yılın Gülümseme yarışmasını kazandı ve 2022'de “Tam dijital protokol ile en iyi gülüş restorasyonu” ödülünü kazandı. 2021 yılında Dr Maurice Salama önderliğinde Saraybosna Üniversitesi DentalXP programında “Temelden ileri seviyeye diş implantları” programını başarıyla tamamladı. Halen 2022'de Prof. Stavros Pelekanos, Atina, Yunanistan liderliğinde ileri çağdaş protez alanında 1 yıllık klinik yüksek lisans programı yürütmektedir.
Dr. Ali Tunkiwala
Ali Tunkiwala Lisans (BDS) derecesini 1996 yılında Nair Hospital Dental College'dan ve Master Derecesini Mumbai Üniversitesi'nden (Govt. Dental College & Hosp, Mumbai) 1998 yılında almıştır. O, American Academy'nin Akredite Üyesidir. ICOI (Uluslararası Oral İmplantologlar Kongresi) ve ISOI (Hint Oral İmplantologlar Derneği) Üyesi ve Diplomatı, Diş Hekimliği alanında çeşitli dergi ve süreli yayınların Yayın Kurulunda görev yapmaktadır. Çok sayıda hakemli yayını vardır ve “Implant Diş Hekimliğinde Greftsiz Çözümler” adlı kitapta bir bölüm yazmıştır. Ali Tunkiwala'nın eğitim tutkusu vardır ve motive olmuş klinisyenleri öngörülebilir kanıta dayalı diş hekimliği uygulamalarına yönlendirmek ve beslemek için bir Sürekli Eğitim girişimi olan “Impart Education”da öğretim üyesidir. 23 yıldan beri Mumbai'de Khar'da (Batı) İmplantlar, Estetik Diş Hekimliği ve Tam Ağız Rehabilitasyonuna odaklanan bir Diş Hekimliği Uygulaması sürdürmektedir.
M. Sc. Dt. Zafer Kazak
1988 yılında İstanbul Kadıköy’de Medicadent Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği’ni kurmuştur. 2003 yılından bu yana tedavilerinde ‘‘Fotona sert ve yumuşak doku lazerleri’’ni dişhekimliğinin tüm branşlarında kullanmaktadır. 2005-2007 yılları arasında RWTH Aachen Üniversitesi’nde ‘‘Diş Hekimliği Fakültesinde Lazer Master’’ programını tamamlamıştır (www.aalz.de). M.Sc.Dt. Zafer KAZAK, Nice, Liege ve Aachen Üniversiteleri’nden onaylı master derecesi almaya hak kazanmıştır. Aachen Üniversitesi Lazer Akademisi’nde 6 yıl boyunca external staff olarak Türkiye lazer master organizasyonlarını yürütmüştür ve bu organizasyonlarda eğitmen olarak yer almıştır. 2010 yılında Alman İmplant Eğitim Akademisi’nde (IFZI) implant eğitmeni olmuştur (www.ifzi.de). 2010 yılında Dental Volumetrik Sistemini Medicadent kliniğine adaptte ederek implant uygulamalarında lazer destekli olarak Fast&Fixed sistemini Türkiye'de ilk kullananlardan biridir. 2012 yılında kurulan Global Diş Hekimleri Derneği ve Optimum Dent Academy kurucu başkanıdır. Bu derneğin kuruluşundan bu yana 8 yıldır birçok ulusal ve uluslararası uzun süreli eğitim programları, sempozyumlar, workshoplar ve kongreler düzenlenmiştir. Aynı yıl Medicadent LA&HA (Laser and Health Academy) Advance eğitim partneri olmuştur (www.laserandhealthacademy.com). DEKİD (Dental Klinik İşletmecileri Derneği) Yönetim kurulu üyesidir. ADİŞSİAD (Ağız ve Diş Sağlığı Kuruluşları ve Sağlık Turizmi Derneği) Yönetim kurulu üyesidir. 2016 yılında Konfor Dental adını alan ‘‘dijital teknoloji’’ ağırlıklı çalışan Dental Laboratuvar sistemini kurmuştur. Bu laboratuvar 2020 yılından itibaren Batı Ataşehir’de hizmet vermektedir.
Dt. Danesh Vazifdar
Bay Danesh Vazifdar, kron köprüler, İmplant ve Estetik vakalar için CAD CAM Diş Teknolojisi konusunda uzmanlaşmış Adaro Dental Laboratuvarı'nın ortağı ve Teknisyen Uzmanıdır. Hindistan'ın İlk Diş Teknolojisi Dergisi "Diş Teknisyeni" için editör panelinde yer alıyor. Dijital Diş Hekimliği için çevrimiçi ve çevrimdışı bir platform olan Digital Dental Forum'un kurucu üyesidir. Vakaları, İmplant Diş Hekimliğinde Kısmi Ekstraksiyon Tedavisi adlı Socket Sheild Tekniği Üzerine Yayınlanan İlk Kitapta kapsamlı bir şekilde yayınlanmıştır. Klinisyenler için yaptığı vakalar, sıkı AACD (Amerikan Estetik ve Kozmetik Diş Hekimliği Akademisi) kriterlerini geçmiştir. Uluslararası hakemli dergilerde makaleler yazmış ve yapılan vakalar Uluslararası ve Yurtiçi Yayınlarda yer almıştır. Uluslararası ve ulusal düzeyde konferanslar vermektedir. Estetik Diş Hekimliği Sanatı ve Bilimi üzerine 3.yayınında yer alan bir kitabın ortak yazarlığını yapmıştır. Şu anda, Como Gölü İtalya'da yakın zamanda sonuçlanan Dijital Diş Hekimliği Derneği Konferansı'nda sunulan ve Haziran 2022'de Diş Hekimliği Dergisi'nde yayınlanan Kendisi Tarafından tasarlanan Kök Replika Abutment Konsepti üzerinde çalışmaktadır. 15 yılı aşkın süredir Cad Cam ve Dijital Diş Hekimliği ile uğraşmaktadır.
Asst. Prof. Dr. Sinan Horasan
1966 yılında Kütahya’da doğdu. İ.Ü.Dişhekimliği fakültesini 1990 yılında bitirdi ve aynı yıl Oral Diagnoz ve Radyoloji Anabilim dalında doktora eğitimine başladı. 1997 yılında doktora eğitimini bitirerek “Dr.Med.Dent” ünvanını aldı. Dental radyoloji ile ilgili yaptığı uluslararası ve ulusal olmak üzere 30’un üzerinde makalesi ve 150’un üzerinde tebliği bulunmaktadır. İstanbul’da 1995 yılında “Teknodent diş hekimliği radyoloji merkezi” ni kurarak Dento-Maksillofasiyal Radyoloji dalında çalışmalarına başlamıştır. 2004 yılında Türkiye’ye ilk “Dental Volumetrik Tomografi” yi getirmiş ve çalışmalarını DVT’ler üzerinde yoğunlaştırmıştır. Nişantaşı Üniversitesi Dişhekimliği Fakültesinde, Ağız, Diş ve Çene Radyolojisi B.D.’nda, Dr.Öğretim üyesi olarak çalışmalarına devam etmektedir.
Dr. Nesrin Sönmez
2011 yılında İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nden mezun olan Dr. Nesrin Sönmez mezun olduğu üniversitede başladığı Protetik Diş Tedavisi alanındaki doktora eğitimini 2016 yılında bitirmiştir. ‘CAD/CAM sistemleri ile birlikte kullanılan farklı materyallerin mekanik özelliklerinin incelenmesi’ konulu doktora tezini 2016 yılında tamamlamıştır. 2013 yılında Almanya Freiburg Üniversitesi’nde implant cerrahisi alanında eğitim görmüştür. 2017 yılında Beykent Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu Dişçilik Hizmetleri bölümünde Dr. Öğretim Üyesi olarak ders vermeye başlamıştır. 2018 yılında Dişçilik Hizmetleri bölüm başkanlığı ve Diş Protez Teknolojileri program başkanlığı görevine başlamıştır ve halen devam etmektedir. Estetik diş hekimliği, implant üstü restorasyonlar ve fast&fixed konsepti alanlarında 2021 yılı itibariyle Özel Medicadent Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniğinde hizmet vermektedir. Dr. Nesrin Sönmez Optimum Dent Academy eğitmenidir.
 
 • Tam Dişsiz Ağızlarda Yeni Tedavi Protokolü SKY fast & fixed™

  Prof. Dr. Hakan Özyuvacı | İnsanların dişlerini, kaybedilmiş organlarının yerinin telafisi için oral implantoloji uygulamalarını kullanıyoruz. Oral İmplantoloji uygulamalarında da bu platformda en çok total dişsizlikler üzerinde tartışacağız ve total dişsizliklerin hem ekonomik hem daha hızlı hem de daha estetik ve fonksiyonel, dokuların iyice kaybedilmeden telafisini sağlayan fast&fixed yönteminin avantajlarını, hastaların ne kadar mutlu oldukları, hekimlerin ne kadar mutlu olduğuyla ilgili bilimsel kanıtlarla, uzun dönem sonuçlarla bu konferansta sizleri bilgilendirmeye gayret edeceğim. Bu konferansın temel özelliği total dişsizliklerde hem alt çenede hem üst çenede ileri cerrahi tekniklere ihtiyaç duymadan çekilen tomografiler üzerinde eğer dişler, yapılacak dişler ve yapılacak protezlerin planlamasıyla beraber protez rehberliğinde cerrahi ile birlikte başarılı bir şekilde yerleştirilen implantların uzun dönem sonuçları ve diğer tekniklere karşı olan avantajları tartışılacaktır.
 • Karmaşık estetik vakalar - tekli implantlardan çoklu implantlara

  Dr. Kalin Marinov | Estetik ve protezin başarının anahtarı olduğu tekli implantlardan çoklu implantlara kadar karmaşık bir implant vakasını nasıl planlıyoruz. Estetik ve fonksiyonel analizin önemli bir rol oynadığı ortaya çıktı. her küçük ve büyük implant vakasında kilit rol oynar. Bu dersimizde doğuştan santral diş eksikliğine kadar “basit” vakaların ortodonti, cerrahi ve protez dahil multidisipliner yaklaşımla nasıl çözüleceğini tartışacağız. Son olarak, tam ark zirkonya implant destekli vidalı hibrit çözümlerle toplam vakaları tartışacağız. Neden copaSky implantını seçtim ve onu benim ve genel diş hekimliği pratiğimde bu kadar devrim yaratan şey nedir?
 • Modern İmplant Uygulamasında Bio-Estetik Sınırlar

  Dr. Ali Tunkiwala - Dt. Danesh Vazifdar | Kemiğin korunmasına ve uzun vadeli yumuşak doku stabilitesine yönelik biyolojik kavramlar, çağdaş implant uygulamasında başarı için anahtar parametrelerdir. Harika estetik, sağlam laboratuvar teknikleriyle birlikte bu kavramların doğru uygulanmasının toplamıdır. Bu sunum, klinik laboratuvar ekibinin özelleştirilmiş çözümler için daha yeni malzemeler seçmesini sağlayan dijital iş akışını gösterirken, Kısmi Ekstraksiyon Tedavisinin biyolojik konseptini ve günlük uygulamalarını çok sayıda vakada ortaya çıkarmayı amaçlamaktadır.
 • 15 yıllık bir başarı öyküsü olan SKY fast & fixed™ ile nasıl şampiyon olunur?

  Dr. Michael Weiss | SKY fast&fixed'in 10 yıllık kümülatif başarı oranı bilimsel makalelere göre %98,8'dir. Almanya'nın Ulm kentindeki en büyük implant merkezlerinden biri olan klinik(ler)imde daha da yüksek başarı oranlarını belgeledik. SKY fast & fixed™'in faydaları, hastalar ve diş hekimliği muayenehanesi için çok büyük. Hasta anında gülümser, sert ve yumuşak dokular doğru durumda korunur. Dişhekimi muayenehanesi, standart protokollerden ve memnun hastaların referans yoluyla pazarlamasından çok kazanç sağlar. Son 15 yılda ekibim ve ben uygulamamızı hasta, sürekli beceri geliştirme, gerekli teknolojinin edinilmesi ve doğru pazarlama etrafında yapılandırmayı öğrendik. Sunumumda size neden SKY fast & fixed™ yapmaya başlamanız gerektiğini, SKY fast & fixed™ sistemini nasıl gerçekleştireceğinizi ve hastanızı nasıl en büyük hayranınız haline getireceğinizi göstereceğim.
 • İmmediat Uygulamalarda SKY fast & fixed™ Tekniği ile Farklılaşma

  M. Sc. Dt. Zafer Kazak - Ass. Prof. Dr. Sinan Horasan - Dr. Nesrin Sönmez | Fast&fixed uygulamalarında vaka analizlerini ve sonuçlarını oral radyoloji,cerrahi ve prostodonti gözüyle inceliyoruz. Bazı vakaların ışında 14 yıllık sonuçları ve copa vakaları ışığında da cerrahi ve protez uygulamalarında püf noktalarını paylaşacağız.
 

Anlaşmalı Oteller

 
 

Sheraton Grand Hotel | Ataşehir

Kongrenin gerçekleştirileceği oteldir.

Zeminden tavana uzanan pencerelere sahip ferah odalarda düz ekran TV, mini buzdolabı ve çay/kahve makinesi bulunur. Bazı odalar deniz manzaralıdır. Kulüp odaları teras içermekte olup ücretsiz kahvaltı ve atıştırmalıkların bulunduğu özel bir salona giriş imkanı sunar. Süitlerde oturma odaları bulunur. WiFi ve 24 saat oda servisi mevcuttur.
 
 

Hilton Double Tree | Ümraniye

Kongre alanına 10 dk mesafededir.

Samimi ve rahat bir ortam sunan odalarda ücretsiz kablosuz internet, düz ekran televizyon, kasa, mini buzdolabı ve çay-kahve yapma imkanı bulunur. Süitlerde çekyatlı salon vardır. Oda servisi sınırlı olarak sunulur.

Teamplantoloji IV

Teamplantoloji III

Teamplantoloji Bölge Seminerleri
Ankara | 19 Ekim 2019

Teamplantoloji Bölge Seminerleri
Bursa 21 Eylül 2019 | İzmir 22 Eylül 2019

Sheraton Grand Ataşehir

 • Barbaros, Mor Sumbul Sokagi No: 1, 34746 Ataşehir/İstanbul
 
X